úvodník #01

První Úvodník byl vskutku předběžný, neb běželo o stejně předběžný web (bude k dispozici archiv v blogu) – toto vydání je již citelně odlišným. Uvedeme ho tedy rychlým výčtem citelných změn vzhledem onomu předběžnému a provizornímu obsahu a vzhledu *serveArchu.

První nepřehlédnutelnou změnou je změna jak funkce tak vzhledu „webu.“ Konečně jsme, nakonec bohužel čistě vlastními silami, dodělali avizovaný blog (*blog.serveArch.eu), čímž se stránka funkčně dostává do svého chtěně užitelného stavu. Proměna vzhledu pak jde s tímto ruku v ruce – ale o tom více později a na jiném místě.

V druhém návazné je důležitým upozornit na dokreslení samotného obsahu tohoto projektu, a tedy i jeho metod, o čemž naleznete vstupní poznámky již na této titulní stránce pod záložkou „o *serveArchu.“

 

V minulé předběžné verzi mělo toto určení věci jen opravdu náznakový charakter, takže se čtenář dozvěděl jen velmi málo ve velmi obecné podobě. Nebylo to samozřejmě bezdůvodným. Prvním bylo to, že jsme byli (a jsme) stále v situaci hledání odpovídajících spolupracovníků, což se nám ukazovalo podstatným. Tento záměr se však takto od čistého stolu ukázal neuskutečnitelným, jednoduše jsme zatím nenarazili na lidi schopné reálně racionálního úsudku a reakce na nabídku.

Ovšem i to je na straně druhé rozumným, když stávající postupy stále jakž-takž běží, takže se určitě není třeba na nikoho zlobit. Co se dá dělat, co nejde tak, musí se zkusit jinak – člověk musí mít vždy připraven další kus energie k uskutečnění záměru. Druhým pak bylo množství práce (… kromě mnoha dalšího) na Faře v Kunčicích, kterou jsme chtěli co nejdříve v podobě studie dopracovat a potřebovali jsme, aby se na ní předběžně potřební lidé mohli podívat.

Náhledy Fary i přiložené textíky jsou zde k dispozici, což je asi třetí a poslední bod tohoto úvodního vydání *serveArchu. Zdá se, že tato verze studie již bude akceptována, takže ji můžeme považovat za fázově definitivní. Následně Faře přibude ještě vlastní facebook, abychom mohli pomoci podpořit další etapy její realizace, což asi nebude snadným a nijak závratně rychlým … všechno prostě chce kus trpělivosti.

 

Tedy nezbývá než poděkovat za zlomky možné pozornosti – později to snad bude ještě lepší. :) Zbývá upozornit na změny v dalších záložkách této titulní stránky, ať je v následném na co navazovat, když bude třeba.

 

Děkujme za návštěvu a těšíme se na vše další.

 

Jana Krkošková
návrhy staveb, námět a struktura projektu, redakce serveArchu

 

Jiří Novotný
3d obrázky, námět a struktura projektu, redakce serveArchu

 

 

Zanechte komentářVytvořil Laskavý humr ©   2019